Together We Achieve More

COMBINING knowledge, experience and contacts creates an incredible FORCE driving our business forward.

We create a global NETWORK OF ENTREPRENEURS based on long-term RELATIONSHIPS, trust and cooperation.

We enhance new BUSINESS OPPORTUNITIES and develop new PERSONAL POTENTIAL.

What We Do

Business Network

We connect entrepreneurs to regional, national and international cooperation. We bring regions closer together and share know-how on a global level. We also support young entrepreneurs.

Education

We continuously educate Business Friends members in fields key to successful business. Our members are trained by other members. We create an archive of events and a knowledge base to share expertise.

Clubs

The system of national and international Business Friends clubs develops the closest and long-term cooperation from freelancers to large companies. Clubs are in online, offline or combined format.

Events

We organize regional, interregional, national and international events. Networking, social, sports or teambuilding activities are open for members and fans of Business Friends .

Junior Clubs

We connect experienced entrepreneurs with young entrepreneurs via online and offline clubs. We support intergenerational cooperation. We also cooperate with universities.

Conference

Every year, we organize an interdisciplinary international conference with key business players. In panel discussions, we also connect participants from similar fields.

Mastermind

Experts from various fields help community members to succeed in business through shared mastermind know-how. We learn from common mistakes and help solving them together.

Tailored Networking

We provide custom one-time or long-term networking to order, which allows to strengthen cooperation with your clients and suppliers. Business Friends format for the success of your business.

Results in past 12 months

Clubs
Members
Towns
Club meetings
National Events
Contracted Business
Business Leads

Clubs

CRYSTAL CLUB PRAHA

Zpět na přehled klubů Art Nouveau Palace Hotel, Panská 897/12, Praha 1, každý sudý pátek v 7:45 – 10:00 hod. Cena setkání: 350 Kč včetně …

Chci vědět více →

IT BUSINESS CLUB PRAHA

Cílem klubu je podpořit sales aktivity v IT sektoru, propojení expertíz, služeb a produktů, sdílení lidských zdrojů, zkvalitňování služeb, získávání kvalitních dodavatelů a celkové podpory IT sektoru.

Chci vědět více →

KLUB PODNIKATELSKÝCH PŘÍLEŽITOSTÍ PRAHA

Zpět na přehled klubů STAGES HOTEL Prague, Českomoravská 19a, Praha 9, každá sudá středa v 7:45 – 10:00 hod. Cena setkání: 490 Kč včetně DPH. …

Chci vědět více →

PARDUBICE

Zpět na přehled klubů PARDUBICE, P-PINK podnikatelský inkubátor, Dům techniky Pardubice, nám. Republiky 2686, každý lichý čtvrtek 8.00 – 10.00 Cena setkání:  350 Kč včetně 21% …

Chci vědět více →

Members' Profiles

Pavel Burdych, vizuální komunikace

Grafický designer Pavel Burdych navrhuje loga a vizuální identity pro firmy i jednotlivce. Kreativní řešení na základě ověřených know-how a výzkumů.

Více →

EPPINGER & KOLÁROVÁ LEGAL s.r.o., advokátní kancelář

Naše advokátní kancelář se zabývá právním poradenstvím téměř ve všech oblastech práva s výjimkou zastoupení v trestních řízeních. Právní služby poskytuje team téměř 10 právníků pod vedením zkušených advokátů Mgr. Ireny Kolárové a Mgr. Aleše Eppingera. Právní služby poskytujeme v českém, anglickém a německém jazyce

Více →

American Academy in Brno – Eva Cvachovcová

Vzdělávání by mělo být zábavné a užitečné. Tímto heslem se řídíme v American Academy in Brno. American …

Více →

Tomáš Jelínek / WEALTH MANAGEMENT

Zaměřujeme se na individualitu jedince, jeho potřeby, cíle, hodnoty, ale i na jeho současnou situaci a možnosti. Neprodáváme produkty, hledáme řešení na míru pro každého z vás, a to u celého finančního světa.

Více →

Štěpán Smoleja

Jméno a příjmení: Štěpán Smoleja Název společnosti: Legalio Pozice: Majitel Obor: Právo Členství v klubu: Odpolední klub …

Více →

Contact Us

Contact us
Please use an international format, e.g. +420 999999999
Processing of Personal Data