Jistě jste se již setkali s různými formami podnikatelského networkingu. V České republice je takových konceptů opravdu hodně. Přemýšlíte, k čemu vám něco takového může být dobré? Máte vy a vaše firma něco takového zapotřebí?

Podnikatelský networking v současné době nabývá na důležitosti. Mnoho firem ekonomicky utrpělo za doby covidu, mnoho firem zkrachovalo, mnoho podnikatelů změnilo předmět podnikání.

Firmy nyní potřebují více než kdy jindy investovat do marketingu, který jim přinese dlouhodobé, kvalitní a finančně stabilní klienty. Zároveň ale potřebují i kvalitní dodavatele a samozřejmě pracovní síly. A zároveň se potřebují i vzdělávat, protože kvalitní informace a osobní rozvoj posunují podnikání na vyšší úroveň. Na to vše je ideální právě kvalitní podnikatelský referenční networking, který je marketingem, zdrojem dlouhodobých zakázek, HR agenturou, vzdělávacím centrem i eventovou agenturou – vše v jednom.

Jak to funguje?

Business networking je založen na principu pravidelného setkávání podnikatelů. Je důležité, aby se jednalo o majitele firem nebo osoby s rozhodovacími pravomocemi. Koncept je vhodný i pro živnostníky, kteří chtějí, aby jejich podnikání rostlo. Například v Business Friends se podnikatelé setkávají každých 14 dní na 2 hodiny. Tato setkání mají velmi propracovanou pevnou strukturu. Každý má prostor pro představení své firmy. Zároveň může ostatní požádat o konkrétní kontakt na firmy, které by rád získal jako klienty. Nebo může požádat o konkrétní pomoc v oblasti rozvoje své firmy, jako třeba nábor zaměstnanců či rada ohledně nového produktu nebo služby. A ostatní účastníci naprosto přirozeně poskytují kontakty, radu, pomoc. Navíc tu má vždy 1 člen prostor pro delší prezentaci své firmy a další 1 člen vzdělává ostatní ve svém oboru.

Jak se to projevuje na růstu firmy?

Mnoho firem na business referenčním networkingu opravdu vyrostlo. Například v Business Friends je mnoho příkladů růstu od firmy o jednom zaměstnanci/majiteli až po velkou firmu s mnohamiliónovými obraty. Takovým příkladem je firma wflow.com, kterou do svého portfolia zařadil Seed Starter České spořitelny. Dále Advokátní kancelář JUDr. Olga Suchá s.r.o., která se díky klubům Business Friends velmi rozrostla a stala se významnou právní kanceláří specializovanou na nemovitostní právo. A v brněnském klubu si členové pomohli k přímému prodeji hodnotné investiční nemovitosti ve vysokých desítkách miliónů Kč bez realitní kanceláře.

Pro jaký typ firem je business networking vhodný?

Nejvhodnější je pro malé a střední podniky. Ty nejsou schopny sledovat veškeré změny, které trhy přinášejí a nemají finanční prostředky na to vést speciální ekonomické, právní, personální, obchodní a další oddělení. A právě členstvím v klubech s firmami z dalších oborů dokáží sledovat nejnovější informace a trendy, které jsou nezbytné pro rozvoj jejich firmy.

Kolik to stojí? Vyplatí se to?

Zapojení se do business referenčního networkingu se rozhodně vyplácí. Čísla mluví za vše. Například v Business Friends stojí roční členství od 20.000 Kč + DPH. To znamená, že v přepočtu za 1.667 Kč + DPH/měsíc získává člen vysoce kvalitní marketingové služby, možnost osobní i firemní propagace, přístup ke kvalitním dodavatelům a prověřeným klientům, interním informacím z mnoha oborů a kontakty na kvalitní podnikatele z celé ČR. Například za poslední rok si členové Business Friends pomohli k zakázkám za více než 170 MKč. To je přes 900.000 Kč na člena. To vše za 1.666 Kč za měsíc. Sami si porovnejte, kolik finančních prostředků měsíčně vydáváte za marketing, vzdělávání, účast na podnikatelských akcích a za nábor zaměstnanců😊

Je to skutečně možné?

Zdá se vám to příliš hezké na to, aby to mohla být pravda? Přesvědčte se sami a přijďte se podívat na některé z našich klubových setkání. Vyplňte formulář pod tímto článkem a my se s vámi spojíme a vybereme klub, který pro vás bude nejvhodnější😊

Navštivte klub Business Friends

Pomůžeme vám vybrat nejlepší klub pro vaši návštěvu

Pomůžeme vám vybrat nejlepší klub pro vaši návštěvu
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email