“Ani na první pohled beznadějná situace nemusí znamenat prohru”, říká Marek Martinka, advokát z MAAARS advokáti s.r.o.
Jméno a příjmení: Marek Martinka
Název společnosti: MAAARS advokáti s.r.o.
Pozice: Advokát
Obor: právní služby
Manažer klubu: Creative Industry Club Praha

Řekněte nám prosím, čím se Vaše společnost/firma zabývá a jaká je Vaše pozice?

Jsem spoluzakladatelem advokátní kanceláře s moderním přístupem k profesi. Stavíme na dlouhodobých vztazích, transparentnosti, kvalitě a efektivitě. Nejsme suchopární bossové s tlustými koženými křesly a soškou spravedlnosti na mahagonovém stole, ale flexibilní advokáti s lidským přístupem a se zájmem o společenské dění, kteří svou kancelář umístili do umělecké galerie se současným výtvarným uměním.

Kdo jsou Vaši typičtí zákazníci nebo jaké zákazníky právě hledáte?

V portfoliu našich klientů jsou jak velké firmy s miliardovými obraty, tak i malí a střední podnikatelé, zabývající se především nemovitostmi, vzděláváním, zábavním průmyslem, marketingem a vývojem software, či známé osobnosti z oblasti kultury. Máme zajímavé know-how zejména z oblastí nemovitostního práva a práva autorského. Pojďte nás vyzkoušet.

Co se Vám v poslední době povedlo?

Jsem především hrdý na to, že se naše firma dokázala po necelých dvou letech existence úspěšně etablovat na trhu právních služeb. Podařilo se nám navázat na dříve vybudovanou pozici našich členů a prodat jejich mnohaleté zkušenosti z lokálního i mezinárodního prostředí. Umíme nabídnout srovnatelnou kvalitu s velkými zavedenými právními kancelářemi, odlišní budeme flexibilitou a rozumnějším cenovým nastavením.

Jaké jsou Vaše úspěchy, na které jste pyšní?

Za poslední rok jsme pomohli realizovat nemovitostní transakce v hodnotě přesahující 1 mld. Kč a s celkovou rozlohou přes 50 tis. m2, v tom jsme se zařadili mezi českou špičku. Pomohli jsme také realizovat řadu zajímavých projektů z oblasti virtuální reality a filmu, takové věci nám obzvlášť přinášejí radost. A radost a naplnění čerpáme také z poskytnuté pro bono právní pomoci, zejména ve spolupráci se spolkem Fair Art, který právně podporuje začínající umělce.

Máte nějaké životní krédo?

Nikdy se nevzdávat!