„Víno je králem léků,“ říká Lenka Maloňová, sommeliérka z Rodinného vinařství VICAN.

Jméno a příjmení: Lenka Maloňová

Název společnosti: Rodinné vinařství VICAN 

Pozice: sommelierka, event & marketing manager

Obor: vinařství, pořádání teambuildingů

Členství v klubu: 1. Business Club Brno


 

Řekněte nám prosím, čím se Vaše společnost/firma zabývá a jaká je Vaše pozice?

Rodinné vinařství VICAN se zabývá výrobou vína z vlastních vinic na Pálavě a samozřejmě pak i jeho prodejem, ať už přímo ze dvora a nebo partnerům z gastra či různých firem. Bylo založeno teprve v roce 2015, ale na vinařské scéně i mezi milovníky vína si již vydobylo svoji pozici. Svědčí o tom absolutní vítězství v soutěži Vinařství roku 2019, titul Champion Krále vín 2019, pravidelné zastoupení v Salonu vín ČR a řada dalších zlatých medailí z mezinárodních soutěží. Majitelem vinařtví je Tomáš Vican, známý také jako producent filmů Bobule, 2Bobule, 3Bobule, Bajkeři či Lidice.

Já ve vinařství pracuji jako sommeliérka, event & marketing manager, ale zabývám se i prodejem. Ovšem nejvíce mě baví degustace nebo teambuildingy, protože víno je o lidech a sdílení příbehů a emocí. Takže se těším, že bude opět možné přijet na degustaci do vinařství Vican osobně.

Kdo jsou Vaši typičtí zákazníci nebo jaké zákazníky právě hledáte?

Restaurace, hotely, penziony, vinotéky, kteří chtějí nabízet kvalitní moravské víno s příběhem.

Firmy, které kupují víno jako dárek pro své zaměstnance nebo obchodní partnery – POZOR víno je daňově uznatelný náklad!

Firmy, které si chtějí užít teambuilding na krásné Pálavě a buď jen relaxovat nebo to pojmout i jako posílení teamového ducha a využít náš vzdělávací program DISC

Milovníky dobrého vína, kteří si u nás nakoupí na e-shopu a nebo přijedou za námi do Vinařství VICAN ochutnat nejen vína, ale i dobré sýry z Farmy Pálava.

Co se Vám v poslední době povedlo? Jaké jsou Vaše úspěchy, na které jste pyšní?

Naše vinařství pravidelně získává velké zlaté medaile a vysoká bodová ohodnocení na tuzemských i mezinárodních soutěžích. Nejvíce si vážíme celkového vítězství ve Vinařství Roku 2019.

Pro mě je úspěchem každá povedená degustace a nebo teambuilding. Musím říct, že jsme se dobře etablovali v nové době a poměrně rychle najeli i na online degustace. Mojí specialitou jsou degustace v angličtině. Jednu, na kterou jsem opravdu hrdá, jsem právě nedávno dělala pro Centrálu cestovního ruchu Jižní Morava. Pořádali ji online pro novináře z Německa a Švýcarska, aby alespoň takhle na dálku poznali nejen krásu, ale i chutě a vůně našeho kraje.

Máte nějaké životní krédo?

Je potřeba se dívat přímo do slunce a pak všechny stíny zůstanou za vámi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email