„Přebíráme starosti a spolehlivě řešíme Vaše IT problémy,“ říká Karel Diviš, jednatel IDC-softwarehouse, s.r.o.

Jméno a příjmení: Karel Diviš

Název společnosti: IDC-softwarehouse, s.r.o.

Pozice: Ředitel a zakladatel

Obor: Správa IT, Cloudové služby, Vývoj SW na míru

Členství v klubu: IT Business Club


 

Řekněte nám prosím, čím se Vaše společnost/firma zabývá a jaká je Vaše pozice?

V kostce řečeno pomáháme firmám komplexně s IT. Máme obrovsky široký záběr od konzultací, přes dodávky slaboproudých technologií (EZS, EPS, kamerové systémy, přístupové systémy, atd.), budování a správu počítačových sítí, včetně podpory koncových uživatelů. Dále zajišťujeme dodávky HW a SW, instalaci, kybernetickou bezpečnost, přechod do cloudu a správu cizích (Azure, AWS) i vlastních cloudových infrastruktur a služeb v našem vlastním datacentru, až po programátorské služby na míru, školení a profesionální nepřetržitý IT helpdesk 24 hodin/365 dnů v roce pro všechny druhy zmiňovaných služeb. Já osobně jsem výkonným ředitelem naší firmy od jejího vzniku v roce 2000.

Kdo jsou Vaši typičtí zákazníci nebo jaké zákazníky právě hledáte?

Obrovská výhoda našeho businessu spočívá v tom, že nejsme sektorově žádným způsobem omezení, protože IT dnes potřebuje čas od času řešit úplně každá firma. Hledáme zákazníky, kteří umí ocenit profesionální, kvalitní a včas dodanou práci a chápou že nejlevnější nabídka nemusí znamenat z dlouhodobého hlediska vždy to nejlepší a nejefektivnější řešení pro jejich podnikání.

Co se Vám v poslední době povedlo? Jaké jsou Vaše úspěchy, na které jste pyšní?

Myslím, že se nám podařilo včas zachytit nástup digitalizace a zúročit tak více než 20-leté zkušenosti v IT branži. Nikdy mě nepřestane udivovat, že některé věci, o kterých se nyní mluví, jsme již znali nebo dělali i před 10 lety, ale až nyní se masivně rozšiřují.

Jsem pyšný na to, že se naše firma neustále vyvíjí a vzdělává, že neustále jdeme s dobou, zachycujeme nejmodernější trendy a díky širokým znalostem umíme zákazníkům poradit s výběrem toho nejvhodnějšího řešení právě pro jejich potřeby.

Máte nějaké životní krédo?

Když máte silné nutkání něco udělat, tak příliš neváhejte a jděte do toho, jinak si budete jednou vyčítat, že jste to nezkusili.

 

Kontaktní údaje:

Email: karel.divis@idc.cz