„Jenom mít web nestačí a proto jsme tu my – vymyslíme a vyšijeme web nebo e-shop tak, aby fungoval dle stanovených cílů.“ říká Honza Čech z CZECHGROUP.cz

Jméno a příjmení: Jan Čech

Název společnosti: CZECHGROUP.cz

Pozice: Projektový manažer s přesahem do mnoha odvětví

Obor: Weby, e-shopy, marketing

Členství v klubu: Litomyšl

Řekněte nám prosím, čím se Vaše společnost zabývá a jaká je Vaše pozice?

Společně s kolegy především vymýšlíme, vyrábíme a dále se staráme o weby a e-shopy našich klientů. Pomáháme jim s celým projektem a mnohdy řešíme i věci, které zdánlivě s webem ani nesouvisí. Jenže ono vše souvisí se vším, především, když se jedná o to, jak se prezentuje klient směrem ven. V oboru se pohybuji již od školních let, dnes jsem v pozici takového projektového manažera, který především rozdává práci, komunikuje hodně s klienty a udržuje správný směr na všech projektech.

Kdo jsou Vaši typičtí zákazníci nebo jaké zákazníky právě hledáte?

Naším typickým zákazníkem je menší nebo střední firma, která to myslí vážně se svojí (nejen) online prezentací a propagací. Mnohdy začínáme dílčími věcmi, konzultací, doporučeními, nějakou dílčí kampaní a postupně se většinou propracujeme ke komplexnímu řešení tak, aby si to všechno sedlo. Pracujeme pro firmy o jednom člověku ale i pro firmy s několika set zaměstnanci. Víc než o počet zaměstnanců jde o to, jak důležitá je pro firmu propagace – především ta online.

Co se Vám v poslední době povedlo? Jaké jsou Vaše úspěchy, na které jste pyšní?

Dlouhodobě jsem pyšný na několik našich klientů, které jsme kdysi přivedli do online prostoru a dnes je online jejich velikou oporou. Jsem rád, když o klienty můžeme pečovat dlouhodobě a pomáhat jim volit jejich cestu online prostorem. Pracujeme na více zajímavých projektech, mrknout na některé z nich můžete na našem malém webu www.czechgroup.cz.

Máte nějaké životní krédo?

Nevím, jestli to je zrovna životní krédo, ale kdyby se každý staral prvně o sebe, bylo by nám všem líp. Já jsem hodně svobodomyslný a považuji se za rovného člověka a tak mě ty dnešní intriky a pomluvy moc nebaví.