„Používej své talenty a proměníš práci na to, co miluješ,“ říká Věra Bugárová z evea, s.r.o. – koučka, konzultantka a mentorka, zakladatelka projektu ProTalenty.


Jméno a příjmení: Věra Bugárová
Název společnosti: evea, s.r.o. (www.protalenty.cz)
Obor: koučink a konzultace pro profesní (i osobní) rozvoj se specializací na rozvoj talentů do silných stránek
Členství v klubu: Dámský podnikatelský klub Praha


 

Jako koučka se specializujete se na práci s talenty. Proč právě talenty?

„To zvládne každý,“ říkává mnoho z nás ve chvíli, kdy nás někdo obdivně pochválí. A možná právě proto se provázení mých klientů k poznání a rozvoji jejich talentů stalo mou vášní. Jako certifikovaná koučka se totiž s tímto postojem setkávám velmi často.

Zamyslete se… „Jak dobře znáte své talenty? Dokážete jich bez přemýšlení vyjmenovat alespoň pět?“ Pokud ne, skrývá se ve vašich talentech potenciál.

Mí klienti říkají, že od té doby, co objevili a přijali své talenty a začali je vědomě používat, získali:

  • výrazně lepší efektivitu
  • nárůst životní energie
  • více času stráveného tím, co je baví
  • citelné navýšení pocitu sebehodnoty
  • zábavný způsob profesního i osobního poznání a rozvoje

Jakou metodiku pro určování talentů používáte?

Ráda spolupracuji s těmi nejlepšími. Proto jsem v Business Friends a proto stavím na metodice CliftonStrengths® od Gallup. Jde o celosvětově uznávaný systém práce s talenty podložený 50 lety výzkumu.

Oceňuji, že test nezaškatulkovává do jedné ze čtyř, v lepším případě šestnácti skupin. Odráží jedinečnost každého člověka (nabízí více než 33 milionů možných kombinací talentů). Přesto jsou výsledky srozumitelné. Pracujeme na bázi osobních konzultací, a to s individualizovaným textovým výstupem od Gallupu, osobní talentovou mapou a talentovým grafem.

Kdo jsou Vaši typičtí zákazníci?

Nejčastěji mě oslovují ženy, které cítí, že plně nevyužívají svůj osobní potenciál. Objevit své talenty prostřednictvím testu vidí jako ujištění, že to vnímají správně.

Po absolvování balíčku testů a následných konzultací často přivádějí také své děti. Chtějí totiž předejít tomu, co se stalo v životě jim. Že léta dělaly práci, ve které nebyly spokojené a netušily proč.

Další skupinou jsou lidé, kteří jsou nespokojení v práci. Z koučovacích technik často využívám metodu průniku. Informace o talentech propojíme s testem hodnot a dovedností a pak už je jen krok k nalezení ideální pracovní pozice, která bude klienta opravdu bavit.

Co se Vám v poslední době povedlo? Co plánujete do budoucna?

Za úspěch považuji úsměv a jiskřičky uvědomění v očích každého svého klienta.

Mým cílem je rozšiřovat povědomí o talentech a možnostech lidského potenciálu také do firem. Tam je totiž dle mého názoru největší potenciál a budoucnost práce s talenty. Chci inspirovat lídry a manažery, aby objevili a využili tento skrytý potenciál svých týmů a zvýšili nejen jejich efektivitu, ale také spokojenost zaměstnanců. Lidské zdroje jsou totiž tím nejdražším a nejcennějším, co ve firmách máme.

Máte nějaké životní krédo?

„Dělám, co miluji. Miluji, co dělám.“ Mezi mé nejsilnější talenty patří schopnost vidět potenciál v druhých a strhnout je svou energií k tomu, aby svůj potenciál proměnili v reálný užitek. Pokud i vy chcete proměnit práci na to, co milujete, ráda vám v tom pomůžu.

 

Kontaktní údaje:

Ing. Věra Bugárová

tel. 603 371 349

e-mail: protalenty@gmail.com

LinkedIn, web se prozatím připravuje 🙂

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email