„Když se chcete v životě cítit příjemně, musíte umět dělat nepříjemné věci,“ říká terapeutka na volné noze Radka Evjáková.


Jméno a příjmení: Radka Evjáková
Název společnosti: Radka Evjáková
Pozice: Terapeutka, lektorka
Obor: Osobní rozvoj
Členství v klubu: Golf Business klub Praha


 

Řekněte nám prosím, čím se Vaše společnost/firma zabývá a jaká je Vaše pozice?

Pracuji na volné noze jako terapeutka a příležitostně jako lektorka měkkých dovedností. Mým hlavním zaměřením je neurolingvistické programování (NLP), ke kterému jsem si časem přidala další terapeutické metody, jako například kineziologii. Jedním z mých východisek je také integrální psychologie. V roli terapeutky pomáhám lidem rozklíčovat problematické situace, vyřešit je a posunout se dále v životě pracovním či osobním. Společně hledáme příčinu potíží v podvědomí a tu potom tzv. odblokujeme, abychom dosáhli trvalé změny myšlení, cítění a chování. V roli lektorky pak učím zvládnutí a použití technik NLP v praktických situacích. Školím ve firmách i pro sportovní svazy v rámci trenérských školení.

 

Kdo jsou Vaši typičtí zákazníci nebo jaké zákazníky právě hledáte?

Chodí ke mně muži i ženy – překvapivě skoro půl napůl. Mému nejmladšímu klientovi bylo 15 let a nejstarší klientce přes 70. Pracuji s manažery a podnikateli na jejich vůdčích schopnostech, time-managementu, motivaci, či prevenci vyhoření. Pracuji ale také s maminkami na mateřské dovolené, aby lépe zvládly náročnou roli matky a všechny změny a výzvy, které s touto rolí přicházejí do života. Velkou kapitolou jsou sportovci, kterým pomáhám psychicky zvládat vypjaté situace ve vrcholových závodech. Občas řeším s lidmi i fyzické potíže, u kterých je podezření na psychosomatickou příčinu. V neposlední řadě se na mě lidé obracejí se vztahovými záležitostmi a také s otázkami kolem sexuality. Baví mě pestrost a proto ráda s klienty řeším různorodá témata. Aktuálně hledám klienty, kteří mají ambice dělat významné změny v životě, ať už se jedná o změny v jakékoli oblasti.

 

Co se Vám v poslední době povedlo? Jaké jsou Vaše úspěchy, na které jste pyšní?

V posledním roce se mi povedlo přidat si do portfolia dvě nové terapeutické metody: kineziologii a EMDR. Obě tyto metody pomáhají přepisovat minulé zkušenosti, resp. zápis těchto zkušeností v lidském mozku, čímž mění dopad, jaký tyto zkušenosti mají do současného života člověka. A ačkoli progres a posun svých klientů nepovažuji za svůj vlastní úspěch, tak jsem pyšná i na to, jak velkou změnu někteří z nich dokázali udělat třeba i po jediné terapii, nebo během delší spolupráce.

 

Máte nějaké životní krédo?

“Nejsi-li ochoten změnit sám sebe, není ti pomoci.” Autora citátu si již nepamatuji. Změnu považuji za jedinou životní konstantu a schopnosti změny si nejvíce cením jak u sebe, tak u druhých. Protože změny bolí, ale jsou potřeba.

 

Kontaktní údaje:

+420 602 437 041

radka@innereverest.cz

www.innereverest.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email