„Učení je bohatství,“ říká Petra Dočkalová – Terénní učitelka  – milovnice učení a konzultantka učebního procesu dětí, dospělých. Aautorka Rodinného učení , Spoluučících se skupin.

Jméno a příjmení: Mgr. Petra Dočkalová

Název společnosti: Terénní učitelka

Pozice: terénní učitelka

Obor: učení a myšlení, vzdělávání 21. století, učení s ohledem na fungování mozku

Učení s ohledem na fungování mozku. Vycházím z principů kognitivní (rozumové) edukace. Propojuji učení a myšlení. Vzdělávání, procesu učení se věnuji dnes a denně již 25 let. Ctím principy dynamiky v učení – každý se neustále učí a vyvíjí. V souladu s neurovědou, neuropedagogikou.

Členství v klubu: Náchod

Kdo jsou Vaši typičtí zákazníci nebo jaké zákazníky právě hledáte?

Moji zákazníci jsou všichni ti, kteří chtějí pochopit své myšlení, pracovat na sobě. Děti, dospělí. Ti, kteří chtějí pochopit, jaké mají potřeby v procesu učení. Chtějí se věnovat mentální činnosti, jako je souistředěnost, paměť, myšlení v souvislosti, pozornosti, kriticky myslet, spolupracovat a uspořádávat informace. Zakázky jsou vždy jedinečné, jelikož mozek je jedinečný. Je jako otisk prstů.

Pracuji v rodinách, školách, komunitních centrech. Jelikož se jmenuji Dočkalová, tam, kde mne potřebují, chtějí , se dočkají.

Vytvářím Spoluučící se skupiny – viz článek

Rodinné učení – zprostředkovávám celé rodině, všem členům zkušenost s učením. Společné učení – kde se sejdou lidé z různých oborů, oblastí, kde se společně věnujeme tomu, co potřebují. Vycházím z potřeb druhých.

Co se Vám v poslední době povedlo? Jaké jsou Vaše úspěchy, na které jste pyšní?

Moje úspěchy, výsledky jsou to, pokud lidi, které provázím v procesu učení pochopí své myšlení, pracují se svým potenciálem a převezmou si zodpovědnost za své učení, život. Převezmou si sebeřízení, pochopí sami sebe a jsou šťastní. Potěšila mne nominace a postup mezi 32 učitelů z Čech – Global Teacher Prize . Také je mi ctí provázet odborníka – doktora po infarktu, toho si velmi vážím. A vnímám, co vše dokáže lidský mozek.

Máte nějaké životní krédo?

Učení je bohatství, zážitek. Pro hlupáka každý hlupák. – F. Gump

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email