„Chovej se k lidem tak, jak chceš, aby se oni chovali k tobě,“ říká Soňa Čechová, jednatelka z HEZKÉ DOMY s.r.o.


Jméno a příjmení: Soňa Čechová
Název společnosti: HEZKÉ DOMY s.r.o.,

Pozice: jednatel
Obor: sociální služby
Členství v klubu: Klub podnikatelských příležitostí


 

Řekněte nám prosím, čím se Vaše společnost/firma zabývá a jaká je Vaše pozice?

Letos to bude 10 let, co jsem se rozhodla otevřít si vlastní pobytové zařízení odlehčovacích služeb. Nabízíme krátkodobé pobyty pro klienty, kteří jsou trvale v domácím prostředí a dlouhodobě o ně pečuje rodina. A protože každý z nás má nárok na dovolenou, umožňujeme těmto pečujícím dopřát si čas na načerpání nových sil s možností využití našich služeb a dočasného umístění jejich blízkých v našem zařízení. Zde poskytujeme komplexní služby, tedy ubytování, celodenní stravování, pečovatelské a ošetřovatelské služby. Zdravotní (ošetřovatelská) péče je hrazena ze zdravotního pojištění.

Kdo jsou Vaši typičtí zákazníci nebo jaké zákazníky právě hledáte?

Naši zákazníci jsou osoby se zdravotním, tělesným, mentálním a duševním postižením, které nejsou schopny o sebe samostatně pečovat, a to ve věku od 19 let. Od ledna 2023 jsem rozšířili tuto skupinu o osoby s poruchou autistického spektra.

Co se Vám v poslední době povedlo? Jaké jsou Vaše úspěchy, na které jste pyšní?

Velmi nás těší, že naši klienti se k nám opakovaně vrací, někteří se slovy “konečně jsem doma”. Je to známka toho, že naši práci děláme dobře. Za to patří velký dík mým zaměstnancům. Jsme pyšní i na to, že se nám podařilo v roce 2020 zprovoznit již druhé zařízení, které ekonomicky přežilo velmi těžkou a náročnou dobu kovidovou.

Máte nějaké životní krédo?

Každý člověk si zaslouží slušné zacházení a kvalitní péči.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email