Autor: Květa Tůmová, Connect Economic Group s.r.o.

Režim B, který byl vytvořen na podporu zaměstnavatelů, kteří jsou stávající nepříznivou situací dotčeni nepřímo, byl vládou prodloužen do konce roku 2020, stejně jako režim A. To pomůže subdodavatelům, kteří jsou přímo navázáni na podniky uzavřené vládním nařízením.

Oproti režimu A se u režimu B nic nemění – zůstávají stejné podmínky, které platily doposud. Stát přispěje zaměstnavatelům 60% vyplacených náhrad mezd včetně odvodů, a to do maximální výše 29.000 Kč měsíčně na jednoho zaměstnance.

Pro připomenutí: Režim B se vztahuje na překážky v práci na straně zaměstnavatele, které vznikly z důvodu nařízení karantény či péče o dítě u významné části zaměstnanců (30 % a více) nebo zaměstnavateli chybí vstupní dodávky nezbytné k jeho činnosti nebo se vlivem situace omezila poptávka po jeho produktech/poskytovaných službách.

Program Antivirus A pokračuje. Od října však platí nové podmínky pro jeho čerpání. Kdo má možnost žádat o náhradu mezd za své zaměstnance, a na jakou částku má nárok se stručně a srozumitelně dozvíte v našem článku – Vláda schválila prodloužení Antiviru A do konce roku 2020.

Mzdy, personalistika a povinné odvody se pořád mění. Náš mzdový tým neustále sleduje aktuální vývoj legislativy a je připraven Vám poradit s každou Vaší otázkou, případně Vám rádi zpracujeme Vaše mzdy. Podívejte se na další informace a služby, které v rámci mzdového účetnictví našim klientům poskytujeme.

 

O autorce:

Ing. Květa Tůmová

Vedoucí mzdového oddělení Connect Economic Group

Květa se svým týmem zpracovává mzdy pro tisícovky zaměstnanců. Dokáže podnikatelům poradit také v oblasti získání dotací na zaměstnance. V našem týmu je specialistkou na zpracování mezd pro osoby se zdravotním postižením. Přednáší a vede naše semináře a Kurzy mzdového účetnictví.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp