„Code must flow“ říkají V Eluvii jak nám potvrdil Petr Kašák ze SparkTECHu, mateřské společnosti Eluvie.

Jméno a příjmení: Petr Kašák

Název společnosti: Eluvia 

Pozice: jednatel

Obor: vývoj software

Členství v klubu: Andel´s pátek

Řekněte nám prosím, čím se Vaše společnost/firma zabývá?

Na Eluvii vyvijíme software. Jsme softwaroví vývojáři. Během deseti let naší existence jsme dodávali IT systémy do těch největších a nejúspěšnějších společností ve svých oborech. Proto si dnes troufneme tvrdit, že jsme specialisté na backendy rozsáhlých informačních systémů. Představit si je můžete jako motory, které sice očím vnějších pozorovatelů zůstávají skryty, ale kdyby se zastavily, zadrhne se i celý byznysový stroj našich klientů. Zároveň jsme si vyzkoušeli rozjezd několika projektů na zelené louce a naučili se měnit nehmotné vize v realitu. Proto dělíme Eluvii na dvě vrstvy – Eluvia.land a Eluvia.cloud a říkáme, že na zemi se staví motory pro projekty, které poté pomáháme vynést do nebe.

Kdo jsou Vaši typičtí zákazníci nebo jaké zákazníky právě hledáte?

Naše podnikání je rozkročeno mezi dva póly. Na jedné straně je to právě zakázkový vývoj softwaru pro (převážně) velké společnosti a korporace. Na druhé pak asistence při zakládání a rozvoji zcela nových projektů, kde se staráme nejen o softwarovou, ale také byznysovou, obchodní či finanční stránku věci. V obou případech ale sledujeme stejný cíl. Dodat klientovi řešení, které mu pomůže vytěžit z možností digitálního světa maximum. Díky nám velké společnosti lépe digitalizují své firemní procesy, zatímco startupy často objevují dosud zcela neprobádaná území. Zkrátka – pomáháme zákazníkům kolonizovat digitální vesmír.

Aktuálně máme nejvíce klientů z oblasti automotive (ELIT, Auto Kelly, Rhiag Group, Inter Cars) a finančních služeb (Česká spořitelna, Cyrrus FX apod.).

Co se Vám v poslední době povedlo? Jaké jsou Vaše úspěchy, na které jste pyšní?

Z posledního roku jsou to dvě věci:
1) Dokončení procesu rebrandingu, který trval bezmála rok. Došli jsme k tomu, že SparkTECH v roce 2020 již není SparkTECHem z roku 2010, kdy jsme s kolegou začínali. A protože jsme to chtěli vzít skutečně z gruntu, rozhodli jsme se i pro změnu názvu. Takže nyní jsme Eluvia.

2) Úspěšné dotažení spuštění e-commerce pro švýcarského klienta, který byl pilotním projektem velkého evropského projektu americké LKQ Corporation, a jehož GoLive na začátku února 2020 dopadl skvěle.

Máte nějaké motto?
Pro Eluvii jsme krom claimu Code must flow připravili na web i větu “Dohody, termíny a profesní standardy u nás platí stejně spolehlivě jako fyzikální zákony”, protože věříme, že to je pro klienta nejdůležitější a jak jsme se nejednou přesvědčili, není to v oboru standardem.