„IT, stejně jako cokoliv jiného, se musí umět a dělat pořádně“ říká Jan Valdman, ředitel plzeňské pobočky česko-belgické IT společnosti Whitesoft.

Jméno a příjmení: Jan Valdman

Název společnosti: Whitesoft

Pozice: Business Development Manager

Obor: informační technologie

Členství v klubu: Panorama Wellness Plzeň 

Řekněte nám prosím, čím se Vaše společnost/firma zabývá a jaká je Vaše pozice?

Poskytujeme IT služby převážně pro malé a střední firmy. Laicky se tomu stále říká správa počítačové sítě, odborně outsourcing IT. Kromě toho se zabýváme dodávkami hardware a software a čím dál více také poradenstvím. Velkým společnostem potom dodáváme specializovaná řešení a služby v oblasti podnikové komunikace a spolupráce – e-mailová řešení, workflow aplikace a podnikové sociální sítě.

Kdo jsou Vaši typičtí zákazníci nebo jaké zákazníky právě hledáte?

Náš typický zákazník je buď firma s 25-250 zaměstnanci, kde se často kompletně staráme o IT, anebo velká organizace se stovkami až tisíci uživateli, kde se specializujeme na software pro spolupráci od IBM (dnes HCL).

Co se Vám v poslední době povedlo? Jaké jsou Vaše úspěchy, na které jste pyšní?

Jsme stabilní firma s dvacetiletou historií, která neustále organicky roste. Přestože je nás jenom necelých 40, patříme v některých odborných oblastech mezi lídry i v celosvětovém srovnání. V poslední době jsme se například stali platinovým partnerem společnosti Sophos, předního výrobce řešení pro počítačovou bezpečnost.

Máte nějaké životní krédo?

Ano, “každý den se naučte něco nového, protože nikdy nevíte, kdy se vám to bude hodit”.  S tím souvisí i mé působení na Fakultě aplikovaných věd ZČU, kde přednáším management podnikového IT a znalostí a informační management.