„ISO standardy pomáhají zvýšit efektivitu firmy a prokazovat důvěryhodnost vůči zákazníkům. A to v mnoha oblastech od kvality, ochrany životního prostředí, BOZP, energetického managementu,  informační a kybernetické bezpečnosti, až po bezpečnost zdravotnických, farmaceutických nebo potravinářských výrobků,“ říká Iva Prokopová, ředitelka z QC Group, s.r.o.

Jméno a příjmení: Iva Prokopová

Název společnosti: QC Group, s.r.o. 

Pozice: ředitelka společnosti

Obor: ISO standardy – školení a poradenství

Členství v klubu: Pardubice

Řekněte nám prosím, čím se Vaše společnost/firma zabývá a jaká je Vaše pozice?

Přes 15 let společně se svými klienty objevuji svět ISO systémů a stále mě to díky jejich rozmanitosti, rozličným potřebám a motivacím nepřestává bavit. Ukazuji firmám, že ISO je vynikající rádce, jak si správně nastavit všechna kolečka ve firmě. Tak, aby věděla, kam patří, kdy se mají spustit a co má z tohoto soukolí na konci vypadnou, aby byli zákazníci, majitelé i zaměstnanci dlouhodobě spokojení.

Velmi ráda propojuji jednotlivé ISO systémy, ekologii, BOZP, HR a další firemní oblasti dohromady do jednoho logického celku. Ze svých dlouholetých zkušeností vím, že všechno ve firmě souvisí se vším, a je zbytečné dělat jakoukoliv aktivitu dvakrát či dokonce třikrát. Šetříme tak klientům čas i náklady.

Jako ředitelka společnosti QC Group vedu stabilní tým 7 kolegů, kteří se velmi rychle dostali na seniorní pozice a realizují, k mé velké hrdosti, své samostatné projekty. Ročně provedu okolo 30 auditů v malých, středních a velkých firmách i korporacích. Mou největší radostí však jsou kurzy a školení pro ISO specialisty, kterých ročně odškolím okolo 50. Každá nová ISO norma je pro mě výzvou, abych ji rychle pochopila a dokázala srozumitelně předat ostatním.

V naší společnosti si zakládáme na tom, že podání ruky je pro nás závazkem, že vždy musí být zachována rovnováha mezi námi a klientem a obě strany musí mít ze spolupráce prospěch.

Jsem stále otevřená novým obzorům a poznáním, čerpání inspirace od nejlepších a není mi lhostejná budoucnost naší planety.

Své služby poskytujeme na celém území České a Slovenské republiky. Máme klienty z Prahy, Brna, Ostravy, Ústí nad Labem, Českých Budějovic, Děčína, Svitav, Olomouce, Zlína, Liberce, Hradce Králové, Plzně, Chebu a Mladé Boleslavi.

Kdo jsou Vaši typičtí zákazníci nebo jaké zákazníky právě hledáte?

Výrobní podniky: strojírenství, elektrotechnika, automotive, zdravotnické prostředky, farmacie, textilní průmysl, polygrafie, zdvihací technika a eskalátory, stavebnictví, chemický průmysl, výroba nábytku, energetika a další.

Služby: lékárenské řetězce, logistika, překladatelské a jazykové agentury, projekční a konstrukční kanceláře, IT systémy, velkoobchod, neziskové organizace.

Co se Vám v poslední době povedlo? Jaké jsou Vaše úspěchy, na které jste pyšní?

Povedlo se nám v rámci koronavirové krize rozjet v řádu dní on-line konzultace i školení. Dokázali jsme 90% klientů pomoci i na dálku a zajistit jim pokračování certifikací nebo dokonce nové certifikace.

Máte nějaké životní krédo?

“Manažer má mít rozhled, přehled a hlavně nadhled. “